Merhabalar…

Yıllardan bu yana kanatlılara olan ilgimiz bizi 2012 yılında Gökova Süs Tavukları çiftliğini kurmaya yöneltti. Çeşitli ülkelerden gerek yumurta gerek yarka gerekse anaç hayvanları Türkiye’mize getirerek kazandırmaya çalıştık. Tüm  tavuk cinsleriyle ilgilenmekteyiz ancak Brahmaya daha fazla ilgi duyduğumuz da açıktır. Türkiye’deki brahmalara yeni bir vizyon kattığımıza inanmaktayız.

Ülkemize ilk  Blue Columbian, Blue Orange Silver ( BSO ) ve  Blue Gold Partridge tavuklarını kazandırdık.

Amacımız daha birçok ırkı getirterek ülkemize kazandırmak, yarışmalar, festivaller, fuarlar düzenlemek, çevremizi ve kendimizi daha da  bilinçlendirip geliştirmektir. Bir diğer amacımız da ülke dışından getirdiğimiz yumurta, yarka ve tavukların eşleşmelerinde kardeş ve akraba çiftleşmesi yaptırmayarak elimizdeki cinslerin  kalitelerini yurtdışına bağlı kalmadan  daha da ileri taşımaktır. Bunun için tüm hobicilerimizin birbirlerine damızlık  konusunda yardımcı olması da dileğimizdir.

Tavuğa ilgi duyan tüm çevremizi, diğer kanatlılardan ördek, kaz, hindi, sülün, tavus kuşu, keklik,  bıldırcın, güvercin, kanarya, doğa kuşları ve diğer türler hakkında alanlarında uzman yetiştiriciler ile bilinçlendirip bu türleri de sevip beslemelerine hatta sahiplenmelerine yardımcı olarak itici güç olmaya çalışacağız.

Saygılarımızla

Gökova Süs Tavukları